ABC Systems  
ČeskyEnglishDeutsch
Home    O firmě    Novinky    Kontakty


HLEDEJ
PRODUKTY

RedApplications

RedSys

RedDeal

RedShop

PROJEKTY

svetNotes.cz
spotrebak.cz
e-komerce.cz
domacidilna.cz
pameti.cz

SLUŽBY

  Domino hosting
  Web hosting
  Registrace domén

REFERENCE

RedShop
RedSys
RedDeal


Kdo jsou návštěvníci e-komerce.cz?Tisk/Print

Od 10. 11. probíhala po dobu dvou týdnů na serveru e-komerce.cz anketa s cílem zjistit bližší údaje o návštěvnících tohoto serveru. Výsledky potvrdily pozici serveru jako prestižního média pro odbornější část internetové populace. Velká většina čtenářů e-komerce.cz má vysokoškolské vzdělání, značné rozhodovací pravomoci ve své organizaci a vysoce nadprůměrný příjem.

  • Více než tři čtvrtiny návštěvníků e-komerce.cz se v rámci své organizace účastní jednání o investicích.
  • Většina návštěvníků e-komerce.cz (59%) má vysokoškolské vzdělání. Je to téměř třikrát větší podíl oproti obecné internetové populaci.
  • Mezi návštěvníky e-komerce.cz je oproti obecné internetové komunitě téměř 7x větší podíl osob s čistým měsíčním příjmem nad 20 tisíc Kč.
  • 72% dotázaných připouští, že v blízké době uskuteční nákup na internetu.


Základní údaje o návštěvnících e-komerce.cz

Ve výsledcích ankety se projevilo zaměření e-komerce.cz na management ICT firem a společností jiného zaměření, které ICT technologie využívají, nebo hodlají využívat ve svém podnikání. 38% respondentů působí v IT branži, 14% v reklamě a marketingu, 7% v telekomunikacích a 4% ve finančním sektoru. 33%, respektive 30% se hlásí top managementu a střednímu managementu.


Více než tři čtvrtiny návštěvníků e-komerce.cz se v rámci své organizace účastní jednání o investicích. Při nich má 26% rozhodující hlas, 25% spolurozhodující a 27% poradní hlas.Většina návštěvníků e-komerce.cz (59%) má vysokoškolské vzdělání. Je to téměř třikrát větší podíl oproti obecné internetové populaci. 37% návštěvníků absolvovalo střední školu s maturitou, 4% absolvovaly vzdělání základní nebo střední bez maturity.

Mezi návštěvníky e-komerce.cz je oproti obecné internetové komunitě téměř 7x větší podíl osob s čistým měsíčním příjmem nad 20 tisíc Kč, konkrétně 42%.
72% dotázaných připouští, že v blízké době uskuteční nákup na internetu.Z výsledků ankety vyplynulo, že 69% návštěvníků se připojuje k internetu z práce, 26% z domova. Server e-komerce.cz má poměrně stabilní čtenářskou základnu, pouze 8% návštěvníků uvedlo, že je na stránkách e-komerce.cz poprvé.

(Podrobnější výsledky budou k dispozici na požádání. Anketa probíhala od 26. 11. do 10. 12., zúčastnilo se jí přes 130 respondentů.)


O projektu e-komerce.cz:

Server e-komerce.cz poskytuje od roku 1998 informace z oblasti podnikání na Internetu. Cílem e-komerce.cz je poskytovat aktuální a nezávislé informace potřebné pro úspěch v době nových technologií a médií. Server působí pod záštitou Asociace pro elektronickou komerci - APEK, která je se 165 řádnými a přidruženými členy největší asociací v oblasti elektronické komerce.

Kolektiv e-komerce.cz tvoří z větší části lidé působící na odpovědných postech předních společností, které podnikají v oblasti internetové ekonomiky.

Návštěvníci serveru e-komerce.cz tvoří unikátní skupinu lidí působících v oblasti elektronické komerce, ať už v rámci vlastních projektů nebo v eBusiness odděleních společností s jiným primárním zaměřením. Reprezentují širokou paletu průmyslových odvětví, významem od začínajících firem až po lídry svých oborů.

Server e-komerce.cz je vyvinut a provozován společností ABC Systems, s.r.o.


O společnosti ABC Systems, s.r.o.:

Společnost ABC Systems, s.r.o. je vedoucí vývojářskou společností internetových aplikací postavených na platformě Lotus Notes/Domino. Vlajkovou lodí produktové řady je redakční systém RedSys - profesionální nástroj pro snadné publikování na Internetu.

Společnost ABC Systems, s.r.o. se stala majitelem serveru e-komerce.cz v dubnu 2001 s tím, že se jako první v Česku rozhodla zveřejnit hodnotu takovéto transakce.

Mezi uživateli Internetu je společnost ABC Systems známa především jako provozovatel dvou specializovaných internetových obchodů. Prvním je spotrebak.cz - obchod zaměřený na prodej spotřebního materiálu pro tiskárny, plotry, kopírky a faxy. Druhým jsou pameti.cz - obchod nabízející paměťové moduly specializovaných výrobců. Oba obchody využívají jedinečné technologie shop.expert, která zákazníkovi značně usnadní výběr zboží.

Kontakty:
© 2000 -  ABC Systems

profesionální web CMS pro Lotus Domino

Dělali jsme
Beckova knihovna
Server Shop
MHM
Develop
Citrix Newsletter
Cest. pojištění GENERALI
Ředitelství silnic a dálnic
světNotes.cz
Domácí Dílna
soft-tronik
spotrebak.cz
pameti.cz
e-komerce.cz

Víte že ...
RedSys server můžete provozovat na více serverech s různými operačními systémy?
Ve firmě můžete mít Windows, ale pro server na který přistupují čtenáři je vhodnější Linux ...

           
ABC Systems, s.r.o., Trnkova 156, 628 00 Brno, tel. 547 227 147, info@abcsys.cz